Zarezerwuj teraz !

Kazimierz

Zapraszamy na spacer po krakowskim Kazimierzu. Ta część miasta przez wieki zamieszkana była przez ludność żydowską, której bogata kultura i regilia w każdej z wąskich uliczek pozostawiły swoje ślady.

 

  

 

Cena: od 250 PLN za grupę

Czas trwania: ok. 2 godz.

Cena zawiera: usługę przewodnicką

Cena nie zawiera: biletów wstępu

  

W XIV w. obok Krakowa powstało miasto Kazimierz. Z końcem XV w., zgodnie z zaleceniem króla Jana Olbrachta, miasto stało się siedzibą wielkiej gminy żydowskiej, rządzącej się własnymi prawami i zwyczajami i będące stolicą kulturalną polskich Żydów. W czasie okupacji hitlerowskiej Niemcy przenieśli Żydów do getta utworzonego w Podgórzu.

Pozostałością kultury żydowskiej na Kazimierzu są synagogi: Stara Synagoga (najstarsza w Polsce, mieszcząca muzeum judaistyczne), synagoga Remuh do dziś pełniąca funkcje kultowe oraz cmentarz Remuh, synagoga Poppera, synagoga Wysoka, synagoga Izaaka, synagoga Nowa, synagoga Tempel.

Dzisiaj Kazimierz to druga po starym mieście najczęściej odwiedzana część Krakowa. Szczególny klimat odczuwalny jest wieczorami. Warto wybrać się tu właśnie wieczorem, pospacerować po wąskich uliczkach, odwiedzić ul. Szeroką i Plac Nowy, dawniej zwany Żydowskim. Atmosfera pubów i ogródków przyciąga wielu turystów.


POLAND ACTIVE
Zdobywca Certyfikatu Jakości
2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

Newsletter

Zapisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach. Politykę prywatności