Zarezerwuj teraz !

DREWNIANE ŚWIĄTYNIE UNESCO - sobota

  • Najważniejsze drewniane zabytki na Podkarpaciu i w Małopolsce
  • Obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO
  • Opieka doświadczonego przewodnika
  • Wycieczka grupowa
  • Czas trwania wycieczki: 10 godzin

Drewniane zabytki architektury stanowią ważną część kulturowego dziedzictwa Polski. Większość z nich w Małopolsce to katolickie kościoły i prawosławne cerkwie, których kopuły i wieże ozdabiają wioski i miasta. Drewniane zabytki to także majątki dworskie, pałace i inne wiejskie lub miejskie budynki. Podczas wycieczki zrobimy wszystko, żeby przybliżyć Państwu prawdziwe klejnoty polskiej architektury drewnianej, które znalazły się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Wycieczka rozpoczyna się o godzinie 8 rano, trwa około 10 godzin. Sam transport to około 4,5 godziny. Pierwsza miejscowość w naszym programie to Lipnica Murowana, gdzie główną atrakcją turystyczną jest kościół Św. Leonarda, który został zbudowany w XV wieku. Jest to jeden z sześciu drewnianych kościołów południowej Małopolski wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnym punktem wycieczki jest kościół Św. Michała Archanioła w Binarowej. Stanowi on jeden z najcenniejszych zabytków architektury późnogotyckiej w Polsce. Kolejnym miejscem włączonym do szlaku jest wieś Sękowa, gdzie można zobaczyć "Perłę Beskidu Niskiego" – czyli kościół Św. Filipa i św. Jakuba, pochodzący z początku XV wieku. Ostatnim punktem programu jest wizyta we wsi Owczary, gdzie znajduje się cerkiew Opieki Matki Bożej. To jedna z najstarszych cerkwi łemkowskich, zbudowana w połowie XVII wieku. Zachęcamy do udziału w wycieczce wszystkich pragnących poznać unikalne zabytki polskiej architektury!

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kościele w Binarowej – kliknij tutaj oraz tutaj. Kościół Św. Filipa i Jakuba w Sękowej – tutaj

 

Czas trwania wycieczki: 10 godzin

Trasa: Kraków - Lipnica Murowana - Binarowa - Sękowa - Owczary - Kraków.

 

Cena wycieczki obejmuje:
● bilety wstępu
● usługę przewodnika
● transport
● transport klimatyzowanym minibusem

Cena wycieczki nie obejmuje:
● wyżywienia


WYCIECZKA ODBYWA SIĘ W KAŻDĄ SOBOTĘ. ZAPRASZAMY!

WYMAGANA MINIMALNA LICZBA UCZESTNIKÓW DO REALIZACJI WYCIECZKI: 2

POWYŻSZA WYCIECZKA ORGANIZOWANA JEST W JĘZYKACH: POLSKIM ORAZ ANGIELSKIM

Cena za osobę
Bilet normalny 340 PLN


POLAND ACTIVE
Zdobywca Certyfikatu Jakości
2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

Newsletter

Zapisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach. Politykę prywatności