Zarezerwuj teraz !

Kalwaria Zebrzydowska

KALWARIA ZEBRZYDOWSKA UNESCO

Zapraszamy do zwiedzania Kalwarii Zebrzydowskiej, jednego z najważniejszych miejsc dla polskiej kultury religijnej. To magiczne pod wieloma względami, malowniczo położone niedaleko Krakowa miejsce posiada również bardzo dużo miejsc przeznaczonych do spacerów - tzw. ścieżek kalwaryskich. Przemieżając je napotkacie się Państwo m.in na kapliczki i stacje drogi krzyżowej. Samo ukształtowanie terenu Kalwarii ma odzwierciedlać ukształtowanie terenu woków Jerozolimy.

W 1999 roku Kalwaria Zebrzydowska została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO jako jedyna kalwaria na świecie.

Trasa wycieczki: Kraków - Kalwaria Zebrzydowska - Kraków

Cena zawiera: przejazd busem do Kalwarii Zebrzydowskiej i z powrotem, usługę przewodnicką.


Istnieje możliwość zorganizowania wycieczek rowerowych po terenach w pobliżu Kalwarii Zebrzydowskiej i

Lanckorony. Jest to jednak teren górzysty i wymaga dobrej kondycji fizycznej.

Zobacz wycieczkę do Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic i Lanckorony TUTAJ

 

 

PLN
2  osoby
3-4 os.
5 – 8os.
9 > więcej
Cena za osobę
280
190
140
Osoba na wózku    
Cena dla osoby na wózku inwalidzkim taka sama jak dla osoby pełnosprawnej. 

 
Cena dla grup zorganizowanych powyżej 8 osób ustalana indywidualnie - prosimy o kontakt.

Bezpłatny odbiór z hotelu lub ze wskazanego adresu w Krakowie.


Zachęcamy do połączenia wycieczki do Kalwarii Zebrzydowskiej z wycieczką do
Wadowic i Lanckorony.
Ofertę wycieczki znajdziesz TUTAJ


Kalwaria Zebrzydowska
jest małym miasteczkiem usytuowanym w dolinie pomiędzy dwoma pasmami niskich, ale pięknych gór, na pograniczu Beskidu Makowskiego i Pogórza Wielickiego. Jest położone u stóp góry Żar na wysokości 335-400 m npm. Posiada wiele walorów turystycznych i wypoczynkowych.

ROZWIŃ »

Kalwaria Zebrzydowska to jeden z najważniejszych obok Częstochowy ośrodków ruchu pielgrzymkowego w Polsce. Obecnie pielgrzymuje tu rocznie ok. 1 mln. wiernych.
     Karol Wojtyła jako młodzieniec, a później już jako kapłan także pielgrzymował do Kalwarii. Wspominał o tym wielokrotnie podczas swoich późniejszych pielgrzymek apostolskich do Ojczyzny. Już jako papież również odwiedzał Sanktuarium, po raz pierwszy w 1979 roku. W 1987 roku w czasie III pielgrzymki do Ojczyzny, miały miejsce obchody 100-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej na krakowskich Błoniach z udziałem Papieża. Jan Paweł II podkreślił znaczenie Matki Bożej Kalwaryjskiej w jego życiu i ofiarował na początku Roku Maryjnego złotą Różę papieską Kalwaryjskiej Pani. Cudowny Obraz był przewieziony specjalnie na tę okazję do Krakowa. W 1991 roku w czasie IV pielgrzymki Ojciec Święty zatrzymał się na kalwaryjskim rynku. 19 sierpnia 2002 roku miała miejsce główna uroczystość jubileuszowa z racji 400-lecia sanktuarium. Zbiegła się ona z VII pielgrzymką Ojca Świętego do Polski i II pielgrzymką do Kalwarii. Jan Paweł II modlił się około pół godziny przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej, następnie przewodniczył uroczystej Mszy św. Zawierzył wtedy Matce Bożej Kalwaryjskiej Kościół, naród, i siebie samego. W trakcie uroczystości złożył u stóp Matki Bożej Kalwaryjskiej złoty krzyż papieski wykonany specjalnie na Rok Jubileuszowy 2002. Była to ostatnia Msza św. Ojca Świętego sprawowana na ojczystej ziemi.

      Historia miasta sięga roku 1617 roku. W XVII wieku Mikołaj Zebrzydowski - Wojewoda Krakowski,  ufundował budowę Klasztoru i zespołu Kaplic Dróg Męki Pańskiej na wzór Kalwarii Jerozolimskiej. Miejsce budowy klasztoru nie było przypadkowe. Wielkie znaczenie miało tu ukształtowanie terenu, tak, aby było zbliżone do tego w Jerozolimie. Na przestrzeni lat powstał tu cały zespół zwany Dróżkami Kalwaryjskimi, który wraz z Klasztorem OO Bernardynów jest jednym z głównych zabytków polskiej architektury.

« ZWIŃ


POLAND ACTIVE
Zdobywca Certyfikatu Jakości
2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

Newsletter

Zapisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach. Politykę prywatności