Zarezerwuj teraz !

NEWSLETTER

Zapraszamy na spacer po Kazimierzu. Kto raz przejdzie się po wąskich uliczkach Kazimierza, wypije kawę w jednej z wielu, bardzo ciekawych ze względu na wystrój kawiarni, pospaceruje po targu staroci, będzie tu często wracał. Klimat jaki tu panuje jest niepowtarzalny. Proponujemy Państwu spacer z przewodnikiem po zabytkach Kazimierza.


  • Kliknij aby powiększyć zdjęcia

     

Czas trwania: ok. 3 godz.

Cena zawiera: usługę przewodnicką

 

 

 

 

 

Cena PLN/os.
ZWIEDZANIE KRAKOWA – ŻYDOWSKI KAZIMIERZ
Język
Częstotliwość
Bilet normalny
Bilet Studencki
Miejsce spotkania
ENG
Codziennie
10:00
80 zł/os.
60 zł/os.
Do ustalenia
 
Zwiedzanie Krakowa dla grup zorganizowanych
Pozostałe języki
Na zgłoszenie
300 zł/indywidualne zwiedzanie
Do ustalenia
Regularne zwiedzanie Kazimierza dostępne w języku  angielskim. Pozostałe języki, indywidualnie - na zgłoszenie.

Podane ceny nie uwzględniają kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów.
 
Jeśli podana godzina rozpoczęcia wycieczki Państwu nie odpowiada prosimy o kontakt z biurem - nr tel. 12 345 47 31

 

W XIV w. obok Krakowa powstało miasto Kazimierz. Z końcem XV w., zgodnie z zaleceniem króla Jana Olbrachta, miasto stało się siedzibą wielkiej gminy żydowskiej, rządzącej się własnymi prawami i zwyczajami i będące stolicą kulturalną polskich Żydów. W czasie okupacji hitlerowskiej Niemcy przenieśli Żydów do getta utworzonego w Podgórzu.

W centrum miasta znajduje się ratusz z XV w., mieszczący Muzeum Etnograficzne. W pobliżu znajduje się gotycki kościół Bożego Ciała z pięknym barokowym wnętrzem.

Pozostałością kultury żydowskiej na Kazimierzu są synagogi: Stara Synagoga (najstarsza w Polsce, mieszcząca muzeum judaistyczne), synagoga Remuh do dziś pełniąca funkcje kultowe oraz cmentarz Remuh, synagoga Poppera, synagoga Wysoka, synagoga Izaaka, synagoga Nowa, synagoga Tempel.

Dzisiaj Kazimierz to druga po starym mieście najczęściej odwiedzana część Krakowa. Szczególny klimat odczuwalny jest wieczorami. Warto wybrać się tu właśnie wieczorem, pospacerować po wąskich uliczkach, odwiedzić ul. Szeroką i Plac Nowy, dawniej zwany Żydowskim. Atmosfera pubów i ogródków przyciąga wielu turystów.